Slunečnice - centrum pro studenty se specifickými nároky

Studenti Slunečnice mohou nově využívat knihovnu audio knih

Studeti Slunečnice, kteří mají zájem využívat knihovnu audio knih, se mohou obrátit na Ing. Kateřinu Peškovou (katerina.peskova@vsb.cz).

Den otevřených dveří Ekonomické fakulty 2021

22.1.2021 14:00 hod - 7.3.2021 18:00 hod. VIRTUÁLNĚ

Den otevřených dveří Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

24. 1. 2020 - 25.1.2020, 8:30 - 14:00 hod, budova A, Ekonomická fakulta, Sokolská tř. 33, Ostrava.

Den otevřených dveří na EkF

Den otevřených dveří Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

25. 1. 2019, 9:30 - 15:00, budova A, Ekonomická fakulta, Sokolská tř. 33, Ostrava.

Láká vás studium na Ekonomické fakultě na "dobré adrese"? Přijďte 25. ledna 2019 a ptejte se na všechno, co vás zajímá.

Den otevřených dveří EkF

Slunečnice vzkvétá již 10 let

Již je tomu 10 let, kdy na Ekonomické fakultě VŠB-TUO vzniklo specializované pracoviště pro uchazeče a studenty se zdravotními problémy s názvem Slunečnice. Oslava se koná ve čtvrtek 24. listopadu 2016 od 13 hodin v místnosti E115.

Knihovna Slunečnice

V roce 2014 začala Slunečnice poskytovat službu specializované knihovny. Knihovna se nachází v místnosti E 110. Kromě studijní literatury jsou zde také tituly z oblasti dopadu jednotlivých zdravotních specifik na oblast studia. Přístupné jsou rovněž studijní materiály s přizpůsobenou formou. Seznam literatury je uveden v sekci Knihovna Slunečnice

Studenti si pomáhají

Těší nás, že v roce 2014 byl rozšířen tým studentů, kteří chtějí postiženým studentům aktivně pomáhat a získávat praxi v této oblasti.Pro další zájemce z řad běžných studentů jsme připraveni poskytnout podrobnější informace o možnosti zapojení se do spolupráce (E110).

Vzdělávání v oblasti komunikace a integrace OZP

Studenti se mohou v rámci volitelného předmětu Komunikace a integrace OZP zúčastnit exkurzí do organizací podporujících zdravotně postižené. Exkurzí se mohou zúčastnit i další zájemci, například z řad studentů Slunečnice. Nutno se přihlásit předem.

Technická podpora

Od března 2014 je k dispozici studentům Slunečnice technická podpora. Ing. Kateřina Pešková je k dispozici v místnosti E110. Studenti Slunečnice mohou technické podpory využívat při práci na specializované učebně a při zaškolení v práci s kompenzačními pomůckami. Velkého pokroku bylo dosaženo v oblasti fungování studijní stanice pro těžce slabozraké a nevidomé osoby. Je zde k dispozici letos aktualizovaný software v podobě přenositelné licence na kteroukoliv počítačovou učebnu. Specializované pracoviště se dále zaměřuje na rozvoj systému práce studijních asistentů.