Slunečnice - centrum pro studenty se specifickými nároky

Jak se k nám dostanete

Jak se k nám dostanete

Slunečnice sídlí na Ekonomické fakultě naší školy v budově E.

Budova E je bezbariérová a nachází se na Havlíčkově nábřeží. Přesná adresa je uvedena na těchto stránkách v sekci kontakt.

Slunečnice sídlí v přízemí budovy E v místnostech E114, E112 a E110.

V případě návštěvy Slunečnice se nabízí možnost informovat se na vrátnici u vchodu do budovy E a v případě potřeby Vás vrátný doprovodí.

Po předchozí domluvě nabízíme také možnost průvodcovství do Slunečnice z místa, které znáte.

Doprava na Ekonomickou fakultu

MHD z Hlavního vlakového nádraží - trolejbus č. 101 nebo 102, na zastávku "Nová radnice".

MHD ze zastávky „Stodolní železniční stanice“ – trolejbus č. 105 na zastávku „Most Miloše Sýkory“.

MHD z Ústředního autobusového nádraží - tramvaj č. 1, 2, 4 nebo 8, na zastávku "Stodolní". Pak pěšky asi 7 minut.

Jízdní řády MHD naleznete na stránkách Dopravního podniku Ostrava (podbarvit odkazem).

GPS

49°50'24.286"N, 18°17'35.352"E

Trasa pro nevidomé

Trasa popisuje, jak se lze dostat do Slunečnice v budově, tj. od vchodu do budovy E Ekonomické fakulty na Havlíčkově nábřeží 38a.

Do budovy vede schodiště o dvanácti schodech. Tyto schody mají levé, střední a pravé zábradlí. Na levém zábradlí je umístěna plošina pro vozíčkáře. Nad vchodem do této budovy je umístěn zvukový maják. Poté, co vyjdete schody, se otevřou dveře na fotobuňku a po pravé straně se nachází vrátnice. Zde máte možnosti informovat se nebo využít doprovodu vrátným.


Pokud nevyužijete doprovodu vrátného, najdete Slunečnici tak, že se budete držet levé stěny. Za vrátnicí odbočíte doleva, půjdete asi 30 kroků, na konci chodby odbočíte vpravo a ujdete asi 20 kroků.  20 kroků půjdete stále stejným směrem a nebudete odbočovat do krátké slepé chodby. Projdete vždy otevřenými dveřmi do chodby Slunečnice. Z chodby můžete jít dále rovně do studovny Slunečnice v místnosti  E114.  Po levé straně jsou kanceláře Slunečnice. Budeme rádi, když se na nás obrátíte v místnostech E112 a E110.