Slunečnice při EkFKontaktyJak se k nám dostanete?
 

Jak se k nám dostanete?

 

Příchod k nám

Přístup je bezbariérový. Slunečnice sídlí v přízemí budovy E Ekonomické fakulty na Havlíčkově nábřeží v místnostech E114, E112 a E110.

Možnost doprovodu

V případě návštěvy Slunečnice se nabízí možnost informovat se na vrátnici u vchodu do budovy E a v případě potřeby Vás vrátný doprovodí.

Po předchozí domluvě nabízíme také možnost průvodcovství do Slunečnice z místa, které znáte.

Vozíčkáři mohou využít plošinu a dále prostředí bez schodů.

Zrakově postižení mohou použít navigační majáček nad vchodem a dále popis trasy níže.

MHD

Nejbližší zastávka je Most Pionýrů. Ze zastávky pěšky asi 1 minutu.

MHD z Hlavního vlakového nádraží - trolejbus č. 101 nebo 102, na zastávku "Nová radnice". Ze zastávky pěšky asi 3 minuty.

MHD ze zastávky „Stodolní železniční stanice“ – trolejbus č. 105 na zastávku „Most Miloše Sýkory“. Ze zastávky pěšky asi 5 minut.

MHD z Ústředního autobusového nádraží - tramvaj č. 1, 2, 4 nebo 8, na zastávku "Stodolní". Ze zastávky pěšky asi 7 minut.

Jízdní řády MHD naleznete na stránkách Dopravního podniku Ostrava a dopravní spojení můžete hledat také na stránkách Integrovaného dopravního systému IDOS.

Trasa pro nevidomé

Trasa popisuje, jak se lze dostat do Slunečnice od vchodu budovy E Ekonomické fakulty na Havlíčkově nábřeží 38a.

Do budovy vede schodiště o dvanácti schodech. Tyto schody mají levé, střední a pravé zábradlí. Na levém zábradlí je umístěna plošina pro vozíčkáře. Nad vchodem do této budovy je umístěn zvukový maják. Poté, co vyjdete schody, se otevřou dveře na fotobuňku a po pravé straně se nachází vrátnice. Zde máte možnosti informovat se nebo využít doprovodu vrátným.

Od vrátnice se do Slunečnice nejsnadněji dostanete tak, že se budete držet levé stěny. Za vrátnicí odbočíte doleva, půjdete asi 30 kroků, na konci chodby odbočíte vpravo a půjdete asi 20 kroků rovně. Po levé straně jsou kanceláře Slunečnice v místnostech E112 a E110. V čele chodby je vstup do Centra Slunečnice místnosti  E114.