Slunečnice při EkFO Slunečnici
 

O Slunečnici

 

Slunečnice, Centrum pro podporu studentů se specifickými nároky Ekonomické fakulty, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Našim posláním je zpřístupňovat studium EkF VŠB- TU O studentům se specifickými potřebami. Náš tým Vám pomůže nastavit individualizovaný plán, který Vám pomůže překonávat překážky při Vašem studiu.

Co Vám můžeme nabídnout? Jsme tu právě pro Vás?

Pomáháme překonávat bariéry, přizpůsobujeme studijní materiály, poskytujeme zázemí specializované učebny vč. možnosti zapůjčení pomůcek a prostoru pro regeneraci, individuální výuku či výuku v menších skupinkách. V neposlední řadě také pomáháme k psychické pohodě studentům, kteří kloubí studijní, osobní a zdravotní potřeby.  K psychické pohodě pomáhají sebepoznávací koučovací setkání,  vzdělávací akce, psychologické poradenství, seberozvoj včetně rozvoje vhodných učebních stylů, rozvoj komunikačních nástrojů atd.

Více se můžete o službách dozvědět ZDE, o našem týmu ZDE a pro koho jsou služby určeny pak ZDE.

První krok: stavte se k nám, zavolejte, nebo si domluvte on-line schůzku, na které se můžete nezávazně dozvědět více o našich službách - kontakt.

Speciální zvětšovací a mluvící software využívá také pracovnice Centra Slunečnice Ing. Kateřina Pešková, ACC, která je prakticky nevidomá.

 

Individuální koučovací konzultace i psychologické poradenství probíhá v prostorách kanceláře, kde je dostatek soukromí.

 

Studenti řekli o Slunečnici

Student druhého ročníku sdílí svoji zkušenost: 
„Služeb Slunečnice využívám v posledních dvou semestrech. Dříve jsem si říkal, že to zvládnu sám. Také jsem přemýšlel nad tím, že moje zdravotní problémy nejsou zase tak veliké. Slunečnici jsem oslovil ve zkouškovém období, kdy jsem začal mít strach, jestli zkoušky udělám. Z odstupem času si uvědomují svoji chybu. Když jsem se ozval s žádostí o pomoc až ve zkouškovém období, mohlo to vypadat jako výmluva. Jako kdybych si vzpomněl, že nějaké problémy mám. Kdybych se na Slunečnici obrátil dříve mohl jsem využít přizpůsobené formy studia. Nemusel jsem svojí energii spotřebovávat na překonávání bariér a místo toho jsem mohl studovat.“

Na otázku, co by studentům, kteří váhají, zda se na Slunečnici obrátit vzkázal, říká: „Doporučuji se se Slunečnicí propojit co nejdříve a zjistit, co se mi může hodit. Například přizpůsobené studijní materiály, čas navíc u zkoušky. Vůbec jsem netušil, že mi mohou být k užitku koučovací rozhovory.  Při koučování jsem si uvědomil, co pro mě můj handicap vlastně znamená. Co mi vadí a co mi naopak pomáhá. Uvědomil jsem si, že mám také silné stránky, kterými mohu ty slabé vyvážit.” Se smíchem dodává: „Prostě každý má něco…“

Studium je pro mě teď lehčí. Ke zkoušce sice musím umět stejné věci, ale cesta k jejich naučení není tak složitá. I zdravotní stav je o něco lepší, když se už tak nepřetěžuji.“